Vishay Dale ISC1812ER100J
Part No.:
ISC1812ER100J
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDISC1812ER100J.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 279MA 900MOHM SMD
Comments
ISC1812ER100J Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Material - Core:
Iron Powder
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
279 mA
DC Resistance (DCR):
900mOhm Max
Q @ Freq:
50 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:
25MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)