Vishay Dale ISC1812ER151K
Part No.:
ISC1812ER151K
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDISC1812ER151K.pdf
Description:
FIXED IND 150UH 130MA 4.16OHM SM
Comments
ISC1812ER151K Specifications
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
150 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
130 mA
DC Resistance (DCR):
4.16Ohm Max
Q @ Freq:
40 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant:
5MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
796 kHz
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)