Vishay Dale ISC1812ER331K
Part No.:
ISC1812ER331K
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDISC1812ER331K.pdf
Description:
FIXED IND 330UH 96MA 7.54OHM SMD
Comments
ISC1812ER331K Specifications
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
330 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
96 mA
DC Resistance (DCR):
7.54Ohm Max
Q @ Freq:
40 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant:
3.7MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
796 kHz
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)