Vishay Dale ISC1812ER560J
Part No.:
ISC1812ER560J
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDISC1812ER560J.pdf
Description:
FIXED IND 56UH 173MA 2.34OHM SMD
Comments
ISC1812ER560J Specifications
Inductance:
56 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
173 mA
DC Resistance (DCR):
2.34Ohm Max
Q @ Freq:
50 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:
8MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)