Vishay Dale ISC1812ER680J
Part No.:
ISC1812ER680J
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDISC1812ER680J.pdf
Description:
FIXED IND 68UH 164MA 2.6 OHM SMD
Comments
ISC1812ER680J Specifications
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
68 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
164 mA
DC Resistance (DCR):
2.6Ohm Max
Q @ Freq:
50 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:
7.6MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)