Vishay Dale ISC1812ES391K
Part No.:
ISC1812ES391K
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDISC1812ES391K.pdf
Description:
FIXED IND 390UH 92MA 8.2 OHM SMD
Comments
ISC1812ES391K Specifications
Inductance:
390 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
92 mA
DC Resistance (DCR):
8.2Ohm Max
Q @ Freq:
40 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant:
3.5MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
796 kHz
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)