Vishay Dale ISC1812RQ102K
Part No.:
ISC1812RQ102K
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDISC1812RQ102K.pdf
Description:
FIXED IND 1MH 66MA 16 OHM SMD
Comments
ISC1812RQ102K Specifications
Inductance:
1 mH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
66 mA
DC Resistance (DCR):
16Ohm Max
Q @ Freq:
30 @ 252kHz
Frequency - Self Resonant:
2MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
252 kHz
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)