Vishay Dale ISC1812RV101K
Part No.:
ISC1812RV101K
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDISC1812RV101K.pdf
Description:
FIXED IND 100UH 147MA 3.25OHM SM
Comments
ISC1812RV101K Specifications
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
100 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
147 mA
DC Resistance (DCR):
3.25Ohm Max
Q @ Freq:
40 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant:
7MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
796 kHz
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)