Vishay Dale ISC1812RV1R0J
Part No.:
ISC1812RV1R0J
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDISC1812RV1R0J.pdf
Description:
FIXED IND 1UH 447MA 350 MOHM SMD
Comments
ISC1812RV1R0J Specifications
Material - Core:
Iron Powder
Inductance:
1 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
447 mA
DC Resistance (DCR):
350mOhm Max
Q @ Freq:
30 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant:
140MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.96 MHz
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)