Vishay Dale ISC1812RV330J
Part No.:
ISC1812RV330J
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDISC1812RV330J.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 202MA 1.72OHM SMD
Comments
ISC1812RV330J Specifications
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
202 mA
DC Resistance (DCR):
1.72Ohm Max
Q @ Freq:
50 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:
12MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)