Vishay Dale ISC1812RV3R3J
Part No.:
ISC1812RV3R3J
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDISC1812RV3R3J.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 357MA 550MOHM SM
Comments
ISC1812RV3R3J Specifications
Material - Core:
Iron Powder
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
357 mA
DC Resistance (DCR):
550mOhm Max
Q @ Freq:
30 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant:
61MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.96 MHz
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)