Vishay Dale ISC1812RV820J
Part No.:
ISC1812RV820J
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDISC1812RV820J.pdf
Description:
FIXED IND 82UH 156MA 2.86OHM SMD
Comments
ISC1812RV820J Specifications
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
82 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
156 mA
DC Resistance (DCR):
2.86Ohm Max
Q @ Freq:
50 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:
7.2MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)