Sensata-Airpax JLE-2-1-63-5-B3-200-A
Part No.:
JLE-2-1-63-5-B3-200-A
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDJLE-2-1-63-5-B3-200-A.pdf
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR 200A 240VAC
Comments
JLE-2-1-63-5-B3-200-A Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
JLE
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
200A
Voltage Rating - AC:
240 V