Eaton - Bussmann Electrical Division JM60060-3MW14
Part No.:
JM60060-3MW14
Description:
FUSE BLK, J 600V 60A 3P
Comments
JM60060-3MW14 Specifications
Fuse Size:
1.059" Dia x 2.380" L (26.90mm x 60.45mm)
Current Rating (Amps):
400 A
Voltage:
600V