Eaton - Bussmann Electrical Division JM70100-2MW14
Part No.:
JM70100-2MW14
Manufacturer:
Eaton - Bussmann Electrical Division
Category:
Fuseholders
Package:
Description:
FUSE BLK, 22X58 P2
Comments
JM70100-2MW14 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
DIN Rail, Panel Mount
Fuse Size:
0.866" Dia x 2.283" L (22.00mm x 58.00mm)
Current Rating (Amps):
100 A
For Use With/Related Products:
22mm x 58mm
Fuse Type:
Cartridge
Fuseholder Type:
Block
Number of Circuits:
2
Voltage:
700V