Eaton - Bussmann Electrical Division JP60030-3CRA
Part No.:
JP60030-3CRA
Manufacturer:
Eaton - Bussmann Electrical Division
Category:
Fuseholders
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDJP60030-3CRA.pdf
Description:
FUSE BLOK CART 600V 30A DIN RAIL
Comments
JP60030-3CRA Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
JP
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
DIN Rail
Fuse Size:
0.813" Dia x 2.25" L (20.65mm x 57.15mm)
Current Rating (Amps):
30 A
For Use With/Related Products:
Class J Fuses
Fuse Type:
Cartridge
Fuseholder Type:
Block
Number of Circuits:
3
Voltage:
600V