L3 Narda-MITEQ JS1-26004000-100-16P-S
Part No.:
JS1-26004000-100-16P-S
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Category:
RF Amplifiers
Package:
Module
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDJS1-26004000-100-16P-S.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 26GHZ-40GHZ MODULE
Comments
JS1-26004000-100-16P-S Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Series:
JS
Package/Case:
Module
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
26GHz ~ 40GHz
P1dB:
16dBm
Gain:
17dB
Noise Figure:
10dB
RF Type:
General Purpose
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
600mA
Test Frequency:
26GHz ~ 40GHz