L3 Narda-MITEQ JS2-00100100-11-10P
Part No.:
JS2-00100100-11-10P
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Category:
RF Amplifiers
Package:
Module
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDJS2-00100100-11-10P.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 100MHZ-1GHZ MODULE
Comments
JS2-00100100-11-10P Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Series:
JS
Package/Case:
Module
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
100MHz ~ 1GHz
P1dB:
10dBm
Gain:
35dB
Noise Figure:
1.1dB
RF Type:
General Purpose
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
250mA
Test Frequency:
100MHz ~ 1GHz