L3 Narda-MITEQ JS2-00100400-18-10P
Part No.:
JS2-00100400-18-10P
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDJS2-00100400-18-10P.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 100MHZ-4GHZ MODULE
Comments
JS2-00100400-18-10P Specifications
Frequency:
100MHz ~ 4GHz
Gain:
29dB
Noise Figure:
1.8dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
195mA
Test Frequency:
100MHz ~ 4GHz