L3 Narda-MITEQ JS2-00500100-09-10P
Part No.:
JS2-00500100-09-10P
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDJS2-00500100-09-10P.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 500MHZ-1GHZ MODULE
Comments
JS2-00500100-09-10P Specifications
Frequency:
500MHz ~ 1GHz
Noise Figure:
0.9dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
175mA
Test Frequency:
500MHz ~ 1GHz