L3 Narda-MITEQ JS2-00700090-07-10P-F
Part No.:
JS2-00700090-07-10P-F
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDJS2-00700090-07-10P-F.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 700MHZ-900MHZ MOD
Comments
JS2-00700090-07-10P-F Specifications
Frequency:
700MHz ~ 900MHz
Noise Figure:
1.1dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
175mA
Test Frequency:
700MHz ~ 900MHz