L3 Narda-MITEQ JS2-01500180-05-10P
Part No.:
JS2-01500180-05-10P
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Category:
RF Amplifiers
Package:
Module
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDJS2-01500180-05-10P.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 1.5GHZ-1.8GHZ MOD
Comments
JS2-01500180-05-10P Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Series:
JS
Package/Case:
Module
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
1.5GHz ~ 1.8GHz
P1dB:
10dBm
Gain:
34dB
Noise Figure:
0.55dB
RF Type:
General Purpose
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
225mA
Test Frequency:
1.5GHz ~ 1.8GHz