L3 Narda-MITEQ JS3-01001000-23-10P
Part No.:
JS3-01001000-23-10P
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Category:
RF Amplifiers
Package:
Module
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDJS3-01001000-23-10P.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 1GHZ-10GHZ MODULE
Comments
JS3-01001000-23-10P Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Series:
JS
Package/Case:
Module
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
1GHz ~ 10GHz
P1dB:
10dBm
Gain:
24dB
Noise Figure:
2.3dB
RF Type:
General Purpose
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
175mA
Test Frequency:
1GHz ~ 10GHz