L3 Narda-MITEQ JS3-05400590-15-18P
Part No.:
JS3-05400590-15-18P
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDJS3-05400590-15-18P.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 5.4GHZ-5.9GHZ MOD
Comments
JS3-05400590-15-18P Specifications
Frequency:
5.4GHz ~ 5.9GHz
P1dB:
18dBm
Gain:
33dB
Noise Figure:
1.5dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
225mA
Test Frequency:
5.4GHz ~ 5.9GHz