L3 Narda-MITEQ JS3-18501950-18-8P
Part No.:
JS3-18501950-18-8P
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDJS3-18501950-18-8P.pdf
Description:
IC AMP GPS 18.5GHZ-19.5GHZ MOD
Comments
JS3-18501950-18-8P Specifications
Frequency:
18.5GHz ~ 19.5GHz
P1dB:
8dBm
Gain:
27dB
Noise Figure:
1.8dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
195mA
Test Frequency:
18.5GHz ~ 19.5GHz