L3 Narda-MITEQ JS4-00101000-23-10P
Part No.:
JS4-00101000-23-10P
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Category:
RF Amplifiers
Package:
Module
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDJS4-00101000-23-10P.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 100MHZ-10GHZ MOD
Comments
JS4-00101000-23-10P Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Series:
JS
Package/Case:
Module
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
100MHz ~ 10GHz
P1dB:
10dBm
Gain:
31dB
Noise Figure:
2.3dB
RF Type:
General Purpose
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
195mA
Test Frequency:
100MHz ~ 10GHz