L3 Narda-MITEQ JS41-26004000-40-18P
Part No.:
JS41-26004000-40-18P
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDJS41-26004000-40-18P.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 26GHZ-40GHZ MODULE
Comments
JS41-26004000-40-18P Specifications
Frequency:
26GHz ~ 40GHz
P1dB:
18dBm
Gain:
43dB
Noise Figure:
4dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
100mA
Test Frequency:
26GHz ~ 40GHz