L3 Narda-MITEQ JS4-17101840-19-8P
Part No.:
JS4-17101840-19-8P
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDJS4-17101840-19-8P.pdf
Description:
IC AMP GPS 17.1GHZ-18.4GHZ MOD
Comments
JS4-17101840-19-8P Specifications
Frequency:
17.1GHz ~ 18.4GHz
P1dB:
8dBm
Gain:
35dB
Noise Figure:
1.9dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
195mA
Test Frequency:
17.1GHz ~ 18.4GHz