L3 Narda-MITEQ JS42-00101500-31-10P
Part No.:
JS42-00101500-31-10P
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDJS42-00101500-31-10P.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 100MHZ-15GHZ MOD
Comments
JS42-00101500-31-10P Specifications
Frequency:
100MHz ~ 15GHz
P1dB:
10dBm
Gain:
47dB
Noise Figure:
3.1dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
295mA
Test Frequency:
100MHz ~ 15GHz