L3 Narda-MITEQ JS42-26004000-40-5P
Part No.:
JS42-26004000-40-5P
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDJS42-26004000-40-5P.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 26GHZ-40GHZ MODULE
Comments
JS42-26004000-40-5P Specifications
Frequency:
26GHz ~ 40GHz
P1dB:
5dBm
Gain:
37dB
Noise Figure:
4dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
300mA
Test Frequency:
26GHz ~ 40GHz