L3 Narda-MITEQ JS44-18004000-33-8P
Part No.:
JS44-18004000-33-8P
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Category:
RF Amplifiers
Package:
Module
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDJS44-18004000-33-8P.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 18GHZ-40GHZ MODULE
Comments
JS44-18004000-33-8P Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Series:
JS
Package/Case:
Module
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
18GHz ~ 40GHz
P1dB:
8dBm
Gain:
48dB
Noise Figure:
3.3dB
RF Type:
General Purpose
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
400mA
Test Frequency:
18GHz ~ 40GHz