L3 Narda-MITEQ JS5-40006000-60-0P
Part No.:
JS5-40006000-60-0P
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Category:
RF Amplifiers
Package:
Module
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDJS5-40006000-60-0P.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 40GHZ-60GHZ MODULE
Comments
JS5-40006000-60-0P Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Series:
JS
Package/Case:
Module
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
40GHz ~ 60GHz
P1dB:
5dBm
Gain:
20dB
Noise Figure:
6dB
RF Type:
General Purpose
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
150mA
Test Frequency:
40GHz ~ 60GHz