L3 Narda-MITEQ JSMF3-02K150-30-10P
Part No.:
JSMF3-02K150-30-10P
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Category:
RF Amplifiers
Package:
Module
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDJSMF3-02K150-30-10P.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 3GHZ-15GHZ MODULE
Comments
JSMF3-02K150-30-10P Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Series:
JS
Package/Case:
Module
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
3GHz ~ 15GHz
P1dB:
10dBm
Gain:
23dB
Noise Figure:
3.2dB
RF Type:
General Purpose
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
200mA
Test Frequency:
3GHz ~ 15GHz