L3 Narda-MITEQ JSW5-45505100-45-0P
Part No.:
JSW5-45505100-45-0P
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Category:
RF Amplifiers
Package:
Module
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDJSW5-45505100-45-0P.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 45.5GHZ-51GHZ MOD
Comments
JSW5-45505100-45-0P Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Series:
JSW
Package/Case:
Module
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
45.5GHz ~ 51GHz
P1dB:
27dBm
Gain:
20dB
Noise Figure:
4.5dB
RF Type:
General Purpose
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
120mA
Test Frequency:
45.5GHz ~ 51GHz