Diodes Incorporated JT3251P0040.000000
Part No.:
JT3251P0040.000000
Description:
XTAL OSC TCXO 40.0000MHZ SNWV
Comments
JT3251P0040.000000 Specifications
Frequency:
40 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±500ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
2mA
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.045" (1.15mm)