Diodes Incorporated JT3251S0016.384000
Part No.:
JT3251S0016.384000
Description:
XTAL OSC TCXO 16.3840MHZ SNWV
Comments
JT3251S0016.384000 Specifications
Frequency:
16.384 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±2ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
1.5mA
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.045" (1.15mm)