TDK-Lambda JWS300-48
Part No.:
JWS300-48
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDJWS300-48.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 48V 300W
Comments
JWS300-48 Specifications
Series:
JWS (300W)
Voltage - Input:
85 ~ 265 VAC
Voltage - Output 1:
48V
Current - Output 1:
6.5 A
Power (Watts):
300W
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-10°C ~ 65°C (With Derating)
Size / Dimension:
7.48" L x 4.72" W x 3.62" H (190.0mm x 119.9mm x 92.0mm)