TDK-Lambda JWT75-5FF/A
Part No.:
JWT75-5FF/A
Manufacturer:
TDK-Lambda
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDJWT75-5FF/A.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 5V +/-15V 75W
Shipping
Inventory:142
Comments
JWT75-5FF/A Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
TDK-Lambda
Series:
JWT (75W)
Packaging:
Bulk
Product Status:
Not For New Designs
Type:
Enclosed
Number of Outputs:
3
Voltage - Input:
85 ~ 265 VAC
Voltage - Output 1:
5V
Voltage - Output 2:
15V
Voltage - Output 3:
-15V
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
8 A
Current - Output 2:
3.2 A
Current - Output 3:
500 mA
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
75W
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-10°C ~ 65°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Universal Input
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
7.40" L x 3.62" W x 1.65" H (188.0mm x 91.9mm x 41.9mm)