Luminus Devices Inc. KCB-12E35IAD/R
Part No.:
KCB-12E35IAD/R
Manufacturer:
Luminus Devices Inc.
Category:
LED Drivers
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDKCB-12E35IAD/R.pdf
Description:
ROUND, 230VAC, 12W, 350MA, 30-38
Comments
KCB-12E35IAD/R Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Luminus Devices Inc.
Series:
KCB
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Type:
Topology:
AC DC Converter
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
220VAC
Voltage - Input (Max):
240VAC
Voltage - Output:
30 ~ 42V
Current - Output (Max):
350mA
Power (Watts):
12 W
Voltage - Isolation:
Dimming:
Features:
OVP, SCP
Ratings:
IP20
Operating Temperature:
-10°C ~ 45°C
Efficiency:
81%
Termination Style:
Wire Leads
Size / Dimension:
2.46" L x 2.22" W x 0.94" H (62.4mm x 56.5mm x 24.0mm)