CEC Xtal KC-F-24.000M-10-1010-2070-40
Part No.:
KC-F-24.000M-10-1010-2070-40
Manufacturer:
CEC Xtal
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDKC-F-24.000M-10-1010-2070-40.pdf
Description:
XTAL 24M 10PF 10PPM 40 -20~70 SM
Comments
KC-F-24.000M-10-1010-2070-40 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
CEC Xtal
Series:
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
Frequency Stability:
±10ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)