CEC Xtal KC-F-24.000M-8-3030-2075-50
Part No.:
KC-F-24.000M-8-3030-2075-50
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDKC-F-24.000M-8-3030-2075-50.pdf
Description:
XTAL 24M 8PF 30PPM 50 -20~75 SMD
Comments
KC-F-24.000M-8-3030-2075-50 Specifications
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
8pF
Operating Temperature:
-20°C ~ 75°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)