CEC Xtal KC-F-32.000M-10-1020-4085-60
Part No.:
KC-F-32.000M-10-1020-4085-60
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDKC-F-32.000M-10-1020-4085-60.pdf
Description:
XTAL 32M 10PF 10PPM 60 -40~85 SM
Comments
KC-F-32.000M-10-1020-4085-60 Specifications
Frequency Stability:
±20ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
10pF
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)