CEC Xtal K-F-13.560M-20-1020-4085-80
Part No.:
K-F-13.560M-20-1020-4085-80
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDK-F-13.560M-20-1020-4085-80.pdf
Description:
XTAL 13.56M 20PF 10PPM 80 -40~85
Comments
K-F-13.560M-20-1020-4085-80 Specifications
Frequency Stability:
±20ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
20pF
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)