CEC Xtal K-F-26.000M-10-1020-4085-40
Part No.:
K-F-26.000M-10-1020-4085-40
Manufacturer:
CEC Xtal
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDK-F-26.000M-10-1020-4085-40.pdf
Description:
XTAL 26M 10PF 10PPM 40 -40~85 SM
Comments
K-F-26.000M-10-1020-4085-40 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
CEC Xtal
Series:
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
Frequency Stability:
±20ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)