CEC Xtal K-F-27.120M-10-2030-1070-30
Part No.:
K-F-27.120M-10-2030-1070-30
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDK-F-27.120M-10-2030-1070-30.pdf
Description:
XTAL 27.12M 10PF 20PPM 30 -10~70
Comments
K-F-27.120M-10-2030-1070-30 Specifications
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
10pF
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)