KYOCERA AVX L04023R9BHLTR
Part No.:
L04023R9BHLTR
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Fixed Inductors
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDL04023R9BHLTR.pdf
Description:
FIXED IND 3.9NH 250MA 450MOHM SM
Comments
L04023R9BHLTR Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Accu-L® 0402
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Thin Film
Material - Core:
Non-Magnetic
Inductance:
3.9 nH
Tolerance:
±0.1nH
Current Rating (Amps):
250 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
450mOhm Max
Q @ Freq:
13 @ 450MHz
Frequency - Self Resonant:
8GHz
Ratings:
Operating Temperature:
Inductance Frequency - Test:
450 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.039" L x 0.023" W (1.00mm x 0.58mm)
Height - Seated (Max):
0.018" (0.45mm)