KYOCERA AVX L06033R3BHLTR
Part No.:
L06033R3BHLTR
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Fixed Inductors
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDL06033R3BHLTR.pdf
Description:
FIXED IND 3.3NH 750MA 80MOHM SMD
Comments
L06033R3BHLTR Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Accu-L®
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Type:
Thin Film
Material - Core:
Non-Magnetic
Inductance:
3.3 nH
Tolerance:
±0.1nH
Current Rating (Amps):
750 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
80mOhm Max
Q @ Freq:
24 @ 450MHz
Frequency - Self Resonant:
8.4GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
450 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.71mm)