KYOCERA AVX L06033R9BHLTR
Part No.:
L06033R9BHLTR
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDL06033R9BHLTR.pdf
Description:
FIXED IND 3.9NH 500MA 120MOHM SM
Comments
L06033R9BHLTR Specifications
Inductance:
3.9 nH
Tolerance:
±0.1nH
Current Rating (Amps):
500 mA
DC Resistance (DCR):
120mOhm Max
Q @ Freq:
25 @ 450MHz
Frequency - Self Resonant:
6.5GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
450 MHz
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.71mm)