KYOCERA AVX L06038R2BHLTR
Part No.:
L06038R2BHLTR
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDL06038R2BHLTR.pdf
Description:
FIXED IND 8.2NH 300MA 350MOHM SM
Comments
L06038R2BHLTR Specifications
Inductance:
8.2 nH
Tolerance:
±0.1nH
Current Rating (Amps):
300 mA
DC Resistance (DCR):
350mOhm Max
Q @ Freq:
23 @ 450MHz
Frequency - Self Resonant:
3.8GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
450 MHz
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.71mm)