KYOCERA AVX L0805100JEWTR\500
Part No.:
L0805100JEWTR\500
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Fixed Inductors
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDL0805100JEWTR\500.pdf
Description:
FIXED IND 10NH 750MA 130MOHM SMD
Comments
L0805100JEWTR\500 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Accu-L®
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Thin Film
Material - Core:
Non-Magnetic
Inductance:
10 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
750 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
130mOhm Max
Q @ Freq:
46 @ 450MHz
Frequency - Self Resonant:
2.5GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
450 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.083" L x 0.059" W (2.11mm x 1.50mm)
Height - Seated (Max):
0.041" (1.04mm)
L0805100JEWTR\500 FAQ
1. How to order L0805100JEWTR\500 on HONGKONG NSD TRADE LIMITED?
3. Are the L0805100JEWTR\500 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of L0805100JEWTR\500?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as L0805100JEWTR\500 pin diagram, L0805100JEWTR\500 datasheet?